Puikiai suprojektuotas vaikų kambarys

Vaikai savo kambariuose praleidžia daug laiko. Dėl šios priežasties, tikslinga juos įrengti naudojant tik ekologiškas medžiagas bei produktus, „linksmas” ir jaukias spalvas.

  1. Ekologinė sienų ir grindų danga. Nesvarbu ar vaiko kambario grindinys bus iš natūralaus medžio, plokščių ar net kiliminės dangos, visada jiems bus smagiau žaisti basomis. Egger kamštinė grindų danga yra ne tik visiškai natūrali, bet ir be PVC. Šios grindys, dėl integruoto kamštinio sluoksnio, yra šiltos ir jaukios. Taip pat yra tikslinga sienų dangoms naudoti medžiagas, kurių sudėtyje nėra kenksmingų toksinų.
  2. Baldų rinkimas. Vis daugiau ir daugiau gamintojų siūlo baldus, kurie „auga su Jūsų vaiku”. Pavyzdžiui, galite reguliuoti stalo ir kėdės aukštį.  Taip pat siūlo daug erdvių spintelių, kuriose yra integruotos didelės žaislų dėžės. Tai puiki organizacinė pagalba tiek vaikams, tiek jų tėveliams.
  3. Žaislai. Vaikai yra smalsūs. Šią savybę reiktų skatinti, ypač kai kalbama apie žaislų atranką.  Žaislai bei jų tekstilė, kuri yra pagaminta iš natūralių medžiagų nesukels nerimo, kad kenksmingi teršalai pateks į vaiko burną. Tačiau nepamirškite komforto ir atsipalaidavimo elementų: palapinių, tvorelių ir pan. Šie daiktai itin lavina Jūsų vaiko vaizduotę. Leiskite Jiems jaustis patogiai.
  4. Šviesa ir tamsa. Geriausias būdas skatinti vaikų kūrybiškumą yra suteikti jiems tinkamai apšviestą aplinką. Gerai apšviestos žaidimų erdvės skatina ilgesnius veiklos etapus. Kambaryje, kuriuose jie miega ir žaidžia, turi būti užtikrintos naktinės užuolaidos ar žaliuzės. Tik visiškoje tamsoje vaikas gali pasiekti gilų miegą.
  5. Miego laikas. Idealu jeigu miegamoji nuo žaidimų erdvės yra atskirai. Jeigu vaikas nepastebi savo žaislų, knygelių, spalvotų pieštukų – greičiau užmiega. Švelnus apšvietimas tinka pasakojimams, pasakoms prieš miegą.